Vzhledem k tomu, že nejvíc potřebujeme topit přes zimu, tedy v období, kdy je produkce elektřiny FVE v českých podmínkách nejnižší, je potřeba počítat s tím, že solární energie pouze pomůže snížit náklady na vytápění. O kolik budou náklady na vytápění nižší, se nedá přesně určit. Vždy záleží na několika faktorech – počasí, výkon panelů, množství panelů, sklon, orientace, umístění apod.
Ceníky DPI: Jaké jsou ceny dodavatelů poslední instance?

Neomezený tarif nemá v Česku jen jednu cenu. Češi často netuší, že stejná služba může stát výrazně méně. Někdo platí přes tisíc korun, jiný za podobnou službu o stovky méně. Rozdíl přitom často nedělá jen objem služeb, ale i to, zda zákazník narazí na akci, balíček nebo neveřejnou nabídku. Český trh s tarify tak na první pohled působí přehledně, ve skutečnosti je ale mnohem méně transparentní.

Přichází každý rok, i když někdy dříve a jindy později. Co je to? Přece topná sezona. A pokud nechcete, aby se vám pořádně prodražila, je dobré připravit se na ni s předstihem.

Ceny energií jsou tématem, které i po odeznění energetické krize rezonuje. Jak se totiž zdá, do budoucna už nás další zlevňování nečeká. Ceny naopak spíš porostou, a to hned z několika důvodů. Pojďme si je rozebrat.