Pokud se chystáte změnit dodavatele je zapotřebí zjistit, kdy vám končí smlouva se současným dodavatelem. V případě, že jste podepsali smlouvu na dobu neurčitou, můžete podat výpověď prakticky kdykoli. Jedinou podmínkou je dodržet zákonem danou výpovědní lhůtu – 3 měsíce. Výpovědní lhůta se počítá od prvního dne následujícího měsíce od podání výpovědi. Po tuto dobu budete ještě odebírat dodávky od původního dodavatele. Pokud ovšem máte s dodavatelem podepsanou smlouvu na dobu určitou, která končí ke konkrétnímu datu, je zapotřebí závazek u dodavatele dodržet. V opačném případě by vám mohl dodavatel naúčtovat sankci. Výpověď tedy zašlete až ve smlouvou dané výpovědní době. Výpovědní doby se u každého dodavatele energií liší. Někteří dodavatelé mají výpovědní okna mezi určitými měsíci před koncem úvazku a někteří mají stanovený počet měsíců, kdy nejpozději musí zákazník výpověď zaslat"
Jak funguje Garance 1500 Kč?
Měl by stát cenu elektřiny zastropovat? Dělá stát dostatečné kroky k tomu, aby ochránil své občany před energetickou chudobou? Jiří Matoušek zástupce dodavatele elektřiny Centropol přiznal, že tento dodavatel pociťuje, že lidé si častěji shánějí podklady pro vyřízení pomoci od státu.
Distributoři elektřiny budou v blízké době měnit svým zákazníkům elektroměry. Ty nové budou vybavené nejmodernější technologií, díky které bude možné provádět odečty elektřiny na dálku a nebude již nutná návštěva kontrolora. Co to bude obnášet pro odběratele?
Tepelná sezóna skončila, ale ta další je blíže, než bychom si mysleli. Cena plynu stoupá a ti, kdo plynem vytápějí, mají velký důvod k obavám a ptají se, zda má do budoucna vytápění plynem pro domácnost smysl. Čím je může domácnost nahradit?