Michaela Kadlecová  | 18. 11. 2021

Bojíte se o čelní sklo? Pojistěte si ho v rámci povinného ručení

Přední sklo je velmi zranitelné. Během chvilky se vám může od kamínku, který odkudsi odletěl, rozeběhnout ošklivá síť prasklinek, které nevypadá pěkně a navíc vám stěžuje možnost řídit. Jako užitečné řešení se tedy nabízí připojištění předního skla, které nyní nabízí i Kalkulator.cz.

Pojištění skla díky povinnému ručení

Pojištění předního skla vás nevyjde na závratné částky, ale dokáže vám vytrhnout trn z paty. Ačkoliv dojde k rozbití předního skla vinou jiného řidiče, protože například uletěl kamínek od kol jeho vozu, dokázat takovou nehodu a nechat si proplatit škodu z jeho povinného ručení je skoro nemožné. Proto je třeba si sjednat pojištění skla jako extra produkt. Zatímco dříve bylo možné pojištění skla sjednat pouze díky havarijnímu pojištění, nyní je možné uzavřít připojištění čelního skla také tehdy, pokud jste se rozhodli havarijní pojištění neuzavírat. Pojištění čelního skla se vztahuje na několik rizik, je to náraz letícím nebo padajícím předmětem, dopravní nehoda, střet a poškození zvířaty, odcizení a vandalismus a přírodní nebezpečí. Pojištění čelního skla se uzavírá na začátku se spoluúčastí, teprve po několika měsících proplácejí pojišťovny plnou částku.

Nepřehlédněte: Jak se bránit zdražení? Šetřete s Kalkulátor.cz na elektřině, plynu, nebo pojištění

Chcete si pojistit sklo auta?

Využijte naši nabídku povinného ručení a pojištění skla. Zadejte údaje na kalkulačce povinného ručení a během chvilky získáte výhodné pojištění auta.

Pojištění skla v kalkulačce povinného ručení

Jak se takové pojištění sjednává? Díky Kalkulator.cz máte možnost řešit nejenom rozbité čelní sklo z havarijního pojištění, ale také z povinného ručení. Na Kalkulator.cz si lze prostě sjednat pojištění auta online, k tomu je možné využít kalkulačku povinného ručení. Díky povinnému ručení online můžete získat pojištění auta a skla během pár minut. Stačí zadat přitom pouze registrační značku vozu a další údaje se do kalkulačky povinného ručení vloží automaticky. Dále si stačí prohlédnout, zda jsou vyplněné údaje správné a doplnit další údaje o sobě. Během chvilky se připraví srovnání povinného ručení, ze kterého je možné si vybrat například nejlevnější povinné ručení, nebo povinné ručení, které nabízí ještě další připojištění, včetně pojištění předního skla.

„Cena připojištění se může odvýjet od několika faktorů. Průměrně se cena připojištění skla pohybuje okolo 900 Kč za rok, takže nás taková ochrana stojí 75 Kč za měsíc, což se jednoznačně vyplatí“ upozorňuje Jesika Liptáková z Kalkulátor.cz

Cena pojištění skla

Pojištění předního skla nabízí hned několik pojišťoven. Liší se v míře spoluúčasti a pochopitelně v ceně pojištění. „Cena připojištění čelního skla se neuvádí, záleží na více faktorech. Za pojištění skla se platí vetšinou od 800 do 1500 korun,“ upozorňuje Jesika Liptáková z Kalkulátor.cz. Pokud se vám čelní sklo rozbije, je třeba zvážit, zda budete sklo opravovat, nebo zcela měnit. Pokud totiž prasklina neohrožuje výhled řidiče, pak můžete sklo pouze zcelit, což je jednak finančně méně náročné, dále trvá zcelení mnohem kratší dobu než výměna celého skla, která je zároveň zásahem do konstrukce vozu.

Konkrétní podmínky jednotlivých pojišťoven:

Allianz

limit: obvyklá cena skla
spoluúčast: do absolvování prohlídky vozidla 50%, poté 1 000 Kč.
krytí: čelní, boční, zadní, střešní
rizika: havárie, živel, odcizení, vandalismus, poškození zaparkovaného vozidla zvířetemČPP

limit: zákazník si určí pojistný limit
spoluúčat: první 3 měsíce 30%, poté 500 Kč. Při současném sjednání HAV, pojištění nového vozidla, scelení skla nebo po provedení prohlídky bez spoluúčasti.
krytí: čelní, boční, zadní
rozika: havárie, živel, odcizení, vandalismusDIRECT

limit: zákazník si určí pojistný limit
spoluúčast: 50 % po dobu prvních 3 měsíců, poté bez spoluúčasti.
krytí: čelní, boční, zadní, střešní
rizika: havárie, živel, odcizení, vandalismus, poškození zaparkovaného vozidla zvířetemGenerali Česká pojišťovna

limit: zákazník si určí pojistný limit
spoluúčast: bez spoluúčasti
kdytí: čelní, boční, zadní
rizika: havárie, živel, odcizeníPILLOW

limit: obvyklá cena skla
spoluúčast: první 3 měsíce 50%, následně bez spoluúčasti
krytí: čelní, boční, zadní, střešní
rizika: havárie, živel, odcizení, vandalismus, poškození zaparkovaného vozidla zvířetemKOOPERATIVA

limit: zákazník si určí pojistný limit
spoluúčast: 500 Kč, při scelení bez spoluúčasti
krytí: čelní, boční, zadní
rizika: havárie, živel, odcizení, vandalismusČSOB

limit: zákazník si určí pojistný limit
spoluúčast: první 3 měsíce 50%, poté 10% a při opravě u smluvního opravce bez spoluúčasti
krytí: čelní, boční, zadní
rizika: havárie, živel, odcizení, vandalismus, poškození zaparkovaného vozidla zvířetem
NačítámNačítám