Evropský průkaz zdravotního pojištění je kartička od zdravotní pojišťovny, kterou se můžete prokazovat v zemích Evropské unie, dále pak ho uznává Švýcarsko, Island, Lichtenštejnsko, Norsko, Severní Makedonie a Srbsko. Díky průkazu je možné bezplatně obdržet stejnou lékařskou péči, jako je poskytována tamním obyvatelům. Pokud se hradí spoluúčast pacienta, je třeba ji také zaplatit. Jde pouze o zdravotní péči akutního rázu. Pro převoz sanitkou, asistenční služby atd. je třeba uzavřít plnohodnotné cestovní pojištění.
Můžu si pojistit i garáž/kůlnu v rámci nemovitosti?
Jak vypovím starou smlouvy pojištění nemovitosti?
Můžu pojistit rozestavěnou nemovitost?
Přírodní katastrofy každoročně zasáhnou tisíce domácností. Vichřice, kroupy a silné bouřky často ničí vše, co jim přijde do cesty – a výrazně se podepisují na venku zaparkovaných autech. Pro takové případy se proto vyplatí mít sjednané pojištění, které případné škody pokryje a vy je nebudete muset platit ze svého.
V Česku máme na devět milionů odběrných míst elektřiny a plynu, jen 2,5 milionu z nich přitom za posledních 10 let změnilo dodavatele. Mnozí odběratelé mají pocit, že při jejich nízké spotřebě to nemá smysl – a tak zůstávají dlouhá léta věrni svému dodavateli. Je to ale skutečně dobrá strategie? Tady jsou dva příklady domácností s nízkou spotřebou.
Odpověď na tuto otázku se pravidelně snaží najít řada společností provádějících takzvané speedtesty. Tato měření rychlosti probíhají nejen v Česku, ale také v řadě dalších zemích po celém světě. Díky tomu máme poměrně dobrou představu, jak si ve srovnání s dalšími zeměmi vedeme – a také který operátor má nejlepší síť. Výsledky se ovšem různí. Zatímco v jednom měření zvítězil T-Mobile, v jiném byl o trochu lepší Vodafone.