Evropský průkaz zdravotního pojištění je kartička od zdravotní pojišťovny, kterou se můžete prokazovat v zemích Evropské unie, dále pak ho uznává Švýcarsko, Island, Lichtenštejnsko, Norsko, Severní Makedonie a Srbsko. Díky průkazu je možné bezplatně obdržet stejnou lékařskou péči, jako je poskytována tamním obyvatelům. Pokud se hradí spoluúčast pacienta, je třeba ji také zaplatit. Jde pouze o zdravotní péči akutního rázu. Pro převoz sanitkou, asistenční služby atd. je třeba uzavřít plnohodnotné cestovní pojištění.
Co kryje a nekryje povinné ručení?
Jaký je rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním?
Můžu si pojistit i vybavení v garáži nebo kůlně?
Velcí dodavatelé v loňském roce několikrát zlevňovali a mluví i o dalším poklesu cen, výrazněji pak nerostly ani distribuční poplatky. Na první pohled by se tak mohlo zdát, že se vyplatí mít nefixované ceny a užívat si dalších poklesů v reálném čase. Je tam ovšem jedno velké ALE. Ani po zlevnění se zákazníci se smlouvou na dobu neurčitou nedostali na sazby, které mají domácnosti s fixovanými cenami.
Zima, sníh, sluníčko a aperol nebo bombardino na alpských svazích. Co může být lepšího? Jenže s výletem do hor se často pojí i doprava autem a následné lyžování. A u obou těchto aktivit už může být s drinkem problém. Tak si pojďme zopakovat, co si můžete dovolit v Česku nebo zahraničí, aniž byste zbytečně riskovali.
Každý operační systém má své příznivce i odpůrce. Často se pak vedou boje o to, který je skutečně lepší nebo jestli se vyplatí přechod z Androidu na iOS. To je na jednu stranu velmi subjektivní záležitost, protože každému přirozeně vyhovuje něco jiného, našlo by se ale i pár zcela objektivních odlišností, které při výběru mohou pomoci. Tak na ně pojďme kouknout.