Stojíte před otázkou, jak vybrat pojištění domácnosti či nemovitosti? Nejdříve se zamyslete nad tím, co od pojištění očekáváte, z čeho máte největší strach a jaká nebezpečí v dané lokalitě hrozí. U bytu nacházejícího se v 8. patře se nemusíte bát pádu stromu a u rodinného domu zase vytopení sousedů. Proto dobře zvažte, co do pojistky zahrnete a co je zbytečnost.
Nabídky pojištění majetku se výrazně liší ve výši ročního pojistného. Rozhodně zde neplatí pravidlo čím dražší, tím lepší. Některé pojistky mohou mít na jednotlivé oblasti nastavené vyšší limity nebo je mít neomezené, jiné mohou mít pevně dané limity. Dražší jsou balíčkové varianty, které mohou zahrnovat i věci, které reálně nepotřebujete. Proto se nejvýhodněji jeví možnost nastavit si pojistku individuálně a flexibilně při zachování kvality a nižší ceny.
Můžu pojistit rozestavěnou nemovitost?
Můžu si pojistit i garáž/kůlnu v rámci nemovitosti?
Můžu si pojistit i vybavení v garáži nebo kůlně?
Zanesený komín bývá častým důvodem požárů nebo otrav, takže pokud je komín nebo kouřovod součástí vašeho domácího topného systému, pravidelnou péči o něj nikdy nepodceňujte. V opačném případě vám kromě velkého nebezpečí hrozí i pokuta nebo zamítnutí pojistného plnění.
V Česku operují desítky dodavatelů elektřiny a plynu – od těch nejmenších firem s pár stovkami zákazníků až po obry typu ČEZ, Innogy nebo E.ON. Jaký je rozdíl mezi tradičním a alternativním dodavatelem, kdo má nejvíc odběrných míst a jak se zákaznická báze měnila v loňském roce?
Známe to asi všichni. Usilovně se nám snaží dovolat číslo se zahraniční předvolbou a my ho honem neumíme zařadit. Často se jedná o podvod, těch v posledních letech přibývá. Možná jste se ale nedávno vrátili z dovolené a nyní je ve vašem zájmu hovor s mezinárodní předvolbou zvednout. Do tabulky níže jsme sepsali telefonní předvolby států, se kterými Češi nejčastěji telefonují.