Na rozdíl od pojištění nemovitosti nemusíte mít při sjednávání hypotéky pojištěnou i domácnost. Přesto se to však doporučuje. Proč? O pojištění nemovitosti je totiž potřeba přemýšlet komplexně. Někteří lidé se mylně domnívají, že stačí mít pojištěnou nemovitost. V případě zničení vybavení bytu či domu (např. voda vytékající z prasklé hadičky u umyvadla poškodí podlahu, zloděj ukradne drahou elektroniku apod.) žádnou náhradu škody od pojišťovny nezískáte. Pojištění nemovitosti se totiž vztahuje pouze na samotnou stavbu a její součásti, které jsou s ní pevně spojené (např. zdi, střecha, okna, kotel, radiátory, solární panely apod.). Pro veškeré vnitřní vybavení jako je nábytek, elektronika, svítidla a osobní věci si musíte sjednat pojištění domácnosti. Pojištění nemovitosti a domácnosti si lze sjednat buď samostatně, nebo dohromady v rámci jednoho balíčku.
Můžu pojistit rozestavěnou nemovitost?
Můžu si pojistit i garáž/kůlnu v rámci nemovitosti?
Můžu si pojistit i vybavení v garáži nebo kůlně?
V České republice žije přes 2 miliony důchodců a velká část z nich stále aktivně řídí. Pro mnoho seniorů zůstává řízení klíčem k nezávislosti – pomáhá jim zůstat v kontaktu s rodinou, nakoupit si nebo dojet k lékaři.
Pojistné podvody představují stále větší výzvu nejen pro pojišťovny, ale i pro celou společnost. Meziročně jejich objem pozvolna narůstá. Způsobují finanční ztráty, které se promítají do vyšších cen pojištění pro poctivé klienty. V tomto článku se dozvíte, co je to pojistný podvod, jak probíhá nahlášení pojistné události a jak v praxi funguje prevence a odhalování podvodů. Zaměříme se také na roli institucí, jako je Česká asociace pojišťoven.
Chystáte se na dovolenou nebo třeba zahraniční služební cestu? Potom si na svůj seznam věcí připište i mobil, který bude dobře připravený na cestu a nenechá vás ve štychu, až si budete chtít otevřít mapy nebo zavolat domů. Klíčový je především správně nastavený roaming, důležité jsou ovšem také offline mapy a pár dalších věcí. Tak na ně pojďme kouknout.