Na rozdíl od pojištění nemovitosti nemusíte mít při sjednávání hypotéky pojištěnou i domácnost. Přesto se to však doporučuje. Proč? O pojištění nemovitosti je totiž potřeba přemýšlet komplexně. Někteří lidé se mylně domnívají, že stačí mít pojištěnou nemovitost. V případě zničení vybavení bytu či domu (např. voda vytékající z prasklé hadičky u umyvadla poškodí podlahu, zloděj ukradne drahou elektroniku apod.) žádnou náhradu škody od pojišťovny nezískáte. Pojištění nemovitosti se totiž vztahuje pouze na samotnou stavbu a její součásti, které jsou s ní pevně spojené (např. zdi, střecha, okna, kotel, radiátory, solární panely apod.). Pro veškeré vnitřní vybavení jako je nábytek, elektronika, svítidla a osobní věci si musíte sjednat pojištění domácnosti. Pojištění nemovitosti a domácnosti si lze sjednat buď samostatně, nebo dohromady v rámci jednoho balíčku.
Jak změnit povinné ručení?
Povinné ručení lze změnit podle určitých pravidel.
Můžu pojistit rozestavěnou nemovitost?
Můžu si pojistit i vybavení v garáži nebo kůlně?
Když začne stoupat hladina vody a valí se do domů, málokdo řeší, jestli jde o povodeň nebo záplavu. Ale v očích pojišťovny je tenhle rozdíl zásadní – a často rozhoduje o tom, zda vám uznají pojistnou událost.
Koupě vlastního bydlení je pro většinu Čechů jedním z největších životních cílů. Ceny nemovitostí v posledních letech rostou a tak často není v silách zájemců našetřit dostatečný obnos a musí sáhnout na nějakou formu financování, nejčastěji hypotéku. V tomto článku se podíváme na základní podmínky pro získání hypotéky v ČR a představíme vám i možnosti, jak dosáhnout na úvěr bez naspořených 10 nebo 20 % z ceny nemovitosti.
Páteční blackout zastihl mnoho domácností nepřipravených. S krátkodobými výpadky v důsledku povodní, vichřic nebo silných bouřek sice zkušenosti máme, rozsáhlý blackout, který zasáhne celé regiony, je ovšem novinkou. Situaci se naštěstí podařilo vyřešit v řádu hodin, přesto si vyžádala svolání krizového štábu a přidělala řadu problémů.