Musím mít pojištění domácnosti, když mám hypotéku?

Na rozdíl od pojištění nemovitosti nemusíte mít při sjednávání hypotéky pojištěnou i domácnost. Přesto se to však doporučuje. Proč? O pojištění nemovitosti je totiž potřeba přemýšlet komplexně. Někteří lidé se mylně domnívají, že stačí mít pojištěnou nemovitost. V případě zničení vybavení bytu či domu (např. voda vytékající z prasklé hadičky u umyvadla poškodí podlahu, zloděj ukradne drahou elektroniku apod.) žádnou náhradu škody od pojišťovny nezískáte. Pojištění nemovitosti se totiž vztahuje pouze na samotnou stavbu a její součásti, které jsou s ní pevně spojené (např. zdi, střecha, okna, kotel, radiátory, solární panely apod.). Pro veškeré vnitřní vybavení jako je nábytek, elektronika, svítidla a osobní věci si musíte sjednat pojištění domácnosti. Pojištění nemovitosti a domácnosti si lze sjednat buď samostatně, nebo dohromady v rámci jednoho balíčku.Podobné často kladené otázky

Objevte více v Magazínu Kalkulátor.cz

Na koho napsat elektřinu a plyn při pronájmu bytu?

Na koho napsat elektřinu a plyn při pronájmu bytu?

Pronájem bytu není na první pohled žádná velká věda. Na pohled druhý už ovšem objevíme celou řadu věcí, které musíme vzít v potaz. Pronajímatel přirozeně řeší, kdo přesně se mu do bytu nastěhuje, jak bude spolehlivý a jestli včas zaplatí vše, co má. Nájemník se zase primárně zajímá o stav bytu, požadavky pronajímatele a samozřejmě i cenu. Jednou z položek, kterou je nutné vyřešit – a také zaplatit –, jsou dodávky elektřiny a plynu.

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Nezapomeňte na doklady ani na dálniční známky

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Nezapomeňte na doklady ani na dálniční známky

Chorvatsko je mezi Čechy dlouhodobě velmi oblíbené a patří mezi nejčastější letní cíle. Desítky tisíc turistů sem přijíždějí za oblázkovými plážemi, ostrovy, na kterých často život plyne tak nějak pomaleji, historickými městy i přírodními a národními parky. Zvláště známá jsou Plitvická jezera, která by neměl vynechat žádný milovník filmů o Vinnetouovi. Tipů na výlety je ale všude dost. Teď se raději pojďme kouknout na to, co vás cestou čeká a na co byste ještě před odjezdem neměli zapomenout. Pro kuny už sice do směnárny nemusíte (od loňska v Chorvatsku platí euro), přesto je na pár věcí třeba myslet, abyste si užili skutečně bezstarostnou dovolenou.

Na jak dlouho fixovat cenu energií?

Na jak dlouho fixovat cenu energií?

Otázka, kterou dostáváme poměrně často. Když přijde na fixaci, řada zákazníků neví, jak se rozhodnout. Jestli vybrat smlouvu na dobu neurčitou, a nebo si cenu zafixovat na rok, dva či rovnou tři. Nepomáhá tomu ani nejistá situace, která na trhu s energiemi v posledních letech panovala a stále panuje. Odhadovat další vývoj je těžké, dodavatelé jsou spíše zdrženliví a zákazníci často zůstávají bezradní. Pojďme si to zkusit trochu vysvětlit a najít pro každého to nejvýhodnější.