Občas si lidé pletou dva druhy pojištění- domácnosti a nemovitosti. Pokud jde o pojištění nemovitosti, to kryje škody pouze způsobené na samotné nemovitosti- tedy zdi, podlahu, stropy, zárubně a tak dále. Tedy věci, které jsou v domácnosti napevno přidělané.
Pojištění domácnosti oproti tomu kryje vybavení. Tedy naopak věci, co nejsou natvrdo přimontované, jako je pohovka, závěsy nebo televize.
Pozor však na výjimky. Jsou totiž pojišťovny, které například podlahu zařazují do pojištění domácnosti a naopak některé mobilní předměty naopak do pojištění nemovitosti. U předmětů, kde je třeba si dávat pozor, kam vlastně spadají, se jedná například o kuchyňské linky, vestavné spotřebiče a nábytek nebo různé závěsné skříňky.
Můžu si pojistit i vybavení v garáži nebo kůlně?
Co kryje a nekryje povinné ručení?
Z čeho se skládá cena povinného ručení?
Také patříte mezi věrné diváky nové reality show Zrádci? Kolem novinky z dílny TV Prima, inspirované principem hry Městečko Palermo, se na internetu strhl značný humbuk. Pokud vás pořad v době vysílání minul, můžete si ho zpětně pustit na prima+. Jak tato internetová televize funguje a jak se liší tarify, které nabízí?
Hypotéka není chvilkovým závazkem, obvykle s námi zůstává i 30 let. To je dlouhá doba, během které se toho může hodně změnit. Ať už je to fyzická kondice a s ní spojené zaměstnání, výše příjmů, nebo třeba inflace a úroková sazba, která s koncem fixace obvykle vystřelí splátky o něco výš. Důležité je, že s tím vším se dá pracovat a splátky lze upravit tak, aby se hypotéka nestala příliš velkým soustem.
Pojistné smlouvy dokáží svou složitostí a výlukami pěkně zamotat hlavu nejednomu z nás. Často až po pojistné události zjišťujeme, že smlouva bohužel nebyla nastavena dobře a pojišťovna tak odmítá vyplatit pojistné plnění dle našich představ. Naštěstí známe někoho, kdo se v takových případech dobře orientuje a s řešením sporu vám pomůže.