Vozidlo bez povinného ručení nesmí vjíždět na komunikace. Pokud při silniční kontrole policista zjistí, že pro vozidlo nikdo neuzavřel pojištění, může jeho majiteli či provozovateli uložit pokutu 5 000 až 40 000 korun. Povinné ručení se běžně dokazuje tzv. zelenou kartou, kterou je při kontrole řidič povinen předložit. Připomeňme, že pokuta mu hrozí i tehdy, pokud kartu předložit nemůže. Tehdy mu hrozí pokuta 1500 až 3000 korun. Pokud vozidlo neprovozujete, neplatíte povinné ručení a značky jste neodevzdali do depozitu, můžete zaplatit na pokutě až 20 000 korun. Pokud byste s nepojištěným vozidlem havarovali, budete hradit veškeré škody, které kvůli havárii vzniknou.
Můžu pojistit rozestavěnou nemovitost?
Můžu si pojistit i garáž/kůlnu v rámci nemovitosti?
Můžu si pojistit i vybavení v garáži nebo kůlně?
Jízda autem s dítětem je postrachem mnoha maminek. Protože zdaleka ne každé patří mezi spáče, kteří to s prvním nastartováním motoru zalomí. Máte zkušenosti s přesným opakem? Tak to určitě sama dobře víte, že brečící dítě může být pořádnou zkouškou trpělivost – a také pozornosti. Pojďme společně kouknout na pár tipů, jak to zvládnout bez stresu, a hlavně bezpečně.
Ceny energií se v posledních letech staly jedním z největších témat – a také výdajů mnoha domácností. Dobrou zprávou je, že letos zůstávají stabilizované a poměrně příznivé. Vše ale nasvědčuje tomu, že do budoucna mírně porostou. Jak na to reagovat?
Ztráta registrační značky RZ (mezi lidmi spíše vžitý pojem SPZ) je situace, kterou si nepřeje zažít žádný řidič. Přesto se to může stát každému z nás. Co dělat při ztrátě SPZ? Kolik stojí nová SPZ? A co když byla značka třeba odcizena? Poradíme vám, co v takovém případě dělat, aby vás to nestálo zbytečné peníze nebo problémy se zákonem.