Klára Kropáčková | 7. 12. 2020

Povinné ručení pro motorku jen na léto? Jak funguje sezónní pojištění motocyklů?

Patříte mezi motorkáře, kteří svojí motorku nechávají přes zimu v klidu v garáži a vytahuje jí jen na léto? Máte možnost ušetřit na povinném ručení díky sezónním povinném ručení pro motocykly.

Nedočkaví motorkáři se vydávají na silnici jakmile roztaje poslední špetka sněhu. Jde taky o období, kdy se stane nejvíc dopravních nehod. Řidiči nejsou na motorkáře zvyklí a motocyklisté jsou plní nadšení a adrenalinu, takže nedávají tolik pozor. Mnoho faktorů má příčinu na zvýšeném počtu dopravních nehod na jaře. Ať jezdíte bez nehody, nebo i trochu riskantně, rozhodně byste neměli zapomínat na povinné ručení. Jak už totiž název napovídá, tak je ze zákona povinné. Pokud ale vaše motorka v zimě stojí v garáži a vy ji nepoužíváte, měli byste popřemýšlet o sezónním pojištění pro motocykly. Mohlo by vám to ušetři nemalý peníz.

Nepřehlédněte: Jak šetřit elektřinou, pokud máte pouze jednu sazbu? Zkuste si srovnat dodavatele elektřiny a uvidíte, že ušetříte.

Jezdím jenom v létě, musím i tak platit povinné ručení pro motorku?

Záleží na pojišťovně, jaké si určí podmínky. Některé například nabízejí povinné ručení jen v sezóně a v zimě budete pojištěni pouze proti krádeži, vandalismu apod. Takový druh pojištění vám může ušetřit až třetinu nákladů na pojištění. Za každý měsíc mimo sezónu obvykle zaplatíte kolem 4% z běžné částky. Můžete se také pojistit jen na vámi vybrané měsíce. Mimo ně vám ale pojištění nebude platit ani pro případy odcizení a dalších výše vyjmenovaných. Pokud se vám tedy s motorkou něco stane, budete mít smůlu. Dost ale na pojistném ušetříte. “Sezónní pojištění je ideální pro občasné jezdce, kteří na podzim svého miláčka ukládají k zimnímu spánku. Jen je potřeba propočítat všechny varianty a najít tu nejlepší," připomíná Martin Thienel, odborník na pojištění z webu Kalkulátor.cz. Jesika Liptakova dodává: "V rámci období, které trávíte s vaši motorkou na silnici, si můžete pojistit všechna rizika v havarijním pojištění a na dobu po zazimování jen třeba odcizení a vandalismus. Díky tomu může te ušetřit až polovinu ceny oproti klasickému havarijnímu pojištění."Na motocyklu se jezdí hlavně v létě, pojištění na něj můžete uzavřít jen na toto období.
Pojištění na motocykl můžete uzavřít jen na léto.
Pixabay.comChcete si pořídit to nejlepší povinné ručení na motorku?

Porovnejte si nabídky pojišťoven a nechte si vybrat to nejvýhodnější!

Co se stane když se projedu mimo pojištěné měsíce?

Jezdit mimo pojištěné měsíce sice můžete - pojištění vám platí a zelenou kartu máte taky platnou. Jestliže ale způsobíte nehodu, pojišťovna neproplatí škodu, kterou způsobíte. Vzhledem k tomu, že minimální pojistný limit je 35 milionů, tak by se vám taková nehoda mohla nepěkně vymstít.

Přečtěte si také: Jak přejít na jinou distribuční sazbu? Poradíme vám, jak přejít na jinou distribuční sazbu a zjistíme, zda splňujete potřebné podmínky.

O nás: Kalkulator.cz srovnává ceny elektřiny, plynu a pojištění. Je to první projekt podobného typu v ČR, který je opravdu fér. Na Kalkulátoru všechny výpočty srovnání dodavatelů elektřiny, nebo plynu fungují okamžitě, nemusíte se přitom bát otravných telefonátů. Spočítejte si svou slevu ihned v našem kalkulátoru energií.Na motocyklu se jezdí hlavně v létě, pojištění na něj můžete uzavřít jen na toto období.
Pojištění na motocykl můžete uzavřít jen na léto.
Pixabay.com