Můžu si v rámci pojištění domácnosti pojistit i kolo?

Ano, můžete. Pozor však na podmínky. Kolo musí být odcizeno doma. Může přitom jít o nebytové prostory, jako je garáž, sklep nebo terasa. U některých pojišťoven se ale do toho nezapočítává sklep, byť soukromý, společná chodba či další společné nebytové prostory ani venkovní prostor. Na trhu se však už začaly objevovat i pojištění domácnosti, které kryjí i krádež za zdmi domácnosti, třeba typicky u hospody nebo u supermarketu.

Všechny pojišťovny se však shodují na jednom. Pokud ke krádeži vašeho kola dojde, je nutné, abyste tuto událost ohlásili na Policii ČR. Ta s vámi následně musí sepsat protokol, ve kterém bude uvedeno, jak bylo vaše kolo zabezpečeno, kdy ke krádeži došlo apod. To, že pachatel musel překonat překážku, aby vaše kolo odcizil, musíte dokázat vy. Důkazem může být vylomený zámek, odvrtaný zámek, vyražené dveře atd.

Podobné často kladené otázky

Objevte více v Magazínu Kalkulátor.cz

Virtuální platební karty: Co to je a jak je používat?

Virtuální platební karty: Co to je a jak je používat?

Platební karty už v mnoha peněženkách definitivně nahradily dříve mnohem oblíbenější hotovost. Pokrok jde ale ještě dál – a i plastové karty se pomalu stávají minulostí. Čím dál populárnější jsou jejich virtuální alternativy, díky kterým můžete platit mobilem nebo hodinkami. Pro platby u online obchodníků jsou pak k dispozici i jednorázové virtuální karty, které zvyšují bezpečnost každé transakce.

Konsolidace půjček: Kdy se vám sloučení úvěrů vyplatí a s čím je třeba počítat?

Konsolidace půjček: Kdy se vám sloučení úvěrů vyplatí a s čím je třeba počítat?

Konsolidace je zjednodušeně sloučení několika půjček do jedné. Tím, že nebudeme úvěry splácet více společnostem, tak je jednak dostaneme lépe pod kontrolu, ale hlavně nebudeme platit všechny poplatky a v některých případech pak může dojít i ke snížení měsíční splátky, takže docílíme zajímavé úspory. Konsolidace je proto velmi dobrým nástrojem ve chvíli, kdy se vám půjčky tak trochu vymykají z ruky a vy ztrácíte nejen přehled, ale třeba i schopnost splácet. Jen si to všechno nezapomeňte dobře spočítat.

Jak získat lepší cenu energií aneb Boj o zákazníky pokračuje

Jak získat lepší cenu energií aneb Boj o zákazníky pokračuje

Každoročně mění svého dodavatele až 400 tisíc odběrných míst. Zdánlivě složitý proces je ve skutečnosti velmi jednoduchý – a v ročním vyúčtování může přinést i desetitisícové úspory. Jak tedy získat lepší cenu, ať už u stávajícího, nebo nového dodavatele?