Bohemia Energy
Bohemia Energy

Bohemia Energy

Aktuálně: Bohemia Energy ukončila svoji činnost.

Více se tomuto tématu věnujeme na speciální stránce. více čtěte zde

Bohemia Energy byla založena v roce 2005. V roce 2006 zahájila dodávky elektřiny pro firemní klienty. Přetváření energetického trhu přineslo možnost nabízet výhodnější energie i pro domácnosti. O dva roky později začala nabízet svým klientům také zemní plyn. Společnost začala růst a tím se zařadila mezi největší alternativní dodavatele energií v České republice. V dnešní době patří mezi sto největších českých firem.

Bohemia Energy je součástí energetické skupiny Bohemia Energy, kterou tvoří další energetické společnosti a to Amper Market, Bohemia Energy, Comfort Energy, Europe Easy Energy, X Energie a na Slovensku působící společnost Slovakia Energy. Skupina je s 1,2 milionem zákazníků a ročním obratem přes 21,57 miliard korun největším uskupením alternativních dodavatelů energií v České republice a na Slovensku.

Jako jeden z prvních dodavatelů se dobrovolně přihlásila k Deklaraci 2.0 na ochranu spotřebitelů iniciovanou Svazem obchodu a cestovního ruchu a nejvýznamnějších dodavatelů energií.

Zásady jejich férového jednání se spotřebiteli a dalšími obchodníky deklaruje v etickém kodexu, který v plné míře respektuje Vzorový etický kodex ERÚ. Zavazuje se tak k poskytování kvalifikovaných, poctivých, profesionálních služeb a vždy s ohledem na to, co zákazník potřebuje. Uvádět srozumitelné, čitelné, pravdivé informace se všemi podmínkami. Férové jednání vůči konkurenci, v případě odchodu od společnosti, bez komplikací a bez nátlaku.

Bohemia Energy svým zákazníkům nenabízí jen výhodné ceny, ale také energetické poradenství a komplexní zákaznický servis. Bohemia Energy začala jako vůbec první na českém energetickém trhu uzavírat smlouvy se zákazníky on-line prostřednictvím tabletu. Za tento nápad dostala prestižní IT ocenění.

Pomocí webové kanceláře si zákazník online, pohodlně a odkudkoli ve svém profilu vyřeší řadu úkonů a nemusí tak na žádnou pobočku či kontaktovat zákaznickou linku.

Bohemia Energy svým zákazníkům mimo jiné nabízí možnost energetické soběstačnosti s elektřinou vyrobenou ze slunce a to pomocí fotovoltaické elektrárny na klíč. Veškeré činnosti spojené s žádostí o dotaci, zapojením do sítě a instalací zařízení zařídí za vás. Nabízí také možnost odkupu přebytečné elektřiny.

Svou energii Bohemia Energy využívá i na dobrou věc. Pomocí různých projektů pomáhá dětem v nouzi. Od roku 2011 dětem věnovali už více než 16 milionů korun. Na webu energiedetem.cz najdeme např. příběhy dětí z nadace Život dětem kterým jedním kliknutím daruje kdokoliv z nás energii a rozsvítí žárovku. Každý den je možné podpořit jiný příběh. Jakmile se žárovka naplno rozzáří, Bohemia Energy pomoc zrealizuje.

V podpoře neziskové organizace Černí koně a handicapovaných sportovců se angažují samotní zaměstnanci Bohemia Energy v rámci projektu Do práce na kole. Každý ujetý kilometr se mění ve finanční podporu. Zaměstnanci tak svojí aktivitou ovlivňují, jakou částkou se Černí koně podpoří.

Od roku 2017 Bohemia Energy spoluprací se společností Smiling Crocodile přispěla na výstavbu nového centra, jehož součástí bude respitní péče a dětský hospic. Zde společnost hradí veškeré energie současných prostor základní a mateřské školy a dále bude hradit i energie prostor nových. Pokrývá také provoz školního autobusu.

Bohemia Energy
Bohemia Energy

Adresa

Na Poříčí 24-26, 110 00 Praha 1

Časté dotazy

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací