Alpiq
Alpiq

Alpiq

Společnost Alpiq je jedním z největších energetických hráčů v Evropě. Hlavní sídlo společnosti sídlí ve švýcarském Lausanne. Má dohromady téměř 1300 zaměstnanců. Obchoduje s elektrickou energií a vlastní nebo provozuje bezuhelnaté elektrárny jako je voda, vítr, slunce, plyn a jádro ve Švýcarsku, Itálii, Francii, Norsku, Maďarsku, Španělsku a Bulharsku. Alpiq obchoduje ve 30 státech Evropy.

Společnost Alpiq vznikla v roce 2009 spojením společnosti Atel a EOS. Atel vznikla v roce 1894 a byla odpovědná za výrobu a dodávky elektřiny. Společnost EOS (Energie Ouest Suisse) vznikla v roce 1919 několika energetickými společnostmi v západním Švýcarsku, vlastnila vodní elektrárny a specializovala se na výrobu elektřiny. V České republice společnost vystupuje s elektřinou Alpiq Energy SE a dodavatel elektřiny a plynu pro domácnosti. Držící společností je je společnost Alpiq Holding AG se sídlem ve Švýcarsku a mezi další členy skupiny patří například Alpiq Services CZ s.r.o. nebo Alpiq Retail CZ s.r.o. Společnost Alpiq není členem Deklarace.

Společnost Alpiq nemá žádnou pobočku. Klient si vše zařizuje online, kde je mu registrací zřízen zákaznický portál. Tam má možnost obsluhovat veškeré potřeby, jako například samoodečet, faktury, vyúčtování, platby.

Alpiq se z hlediska společenské odpovědnosti zaměřuje na tři oblasti. Čisté energie, usiluje o zajištění cenově dostupných, spolehlivých, udržitelných a moderních zdrojů energie. Vyrábí elektřinu z vodní a jaderné energie a obnovitelných zdrojů. Dále ekologická recyklace projektu Zelená firma, který se primárně zaměřuje na sběr vysloužilých firemních elektrozařízení a baterií a snižování spotřeby plastů.

Společnost Alpiq obdržela od Energetického regulačního úřadu 2 pokuty v celkové výši 295 600 Kč.

Alpiq
Alpiq

Adresa

Jungmannova 26/15, 110 00 Praha 1

Časté dotazy