Jak získat rychle nového dodavatele elektřiny?

Zkrachoval váš dodavatel elektřiny? Už během dvou dnů můžete získat nového! Připravte si k ruce poslední vyúčtování elektřiny, představíme vám naši nabídku.

Přejít na kalkulačku elektřiny
Více informací

Ukončení činnosti Skautské energie? Ocitla se bez dodavatele elektřiny

Komunitní projekt Skautská energie přišel o svého hlavního dodavatele elektřiny, což byla společnosti Kolibřík Energie. To znamená, že všichni člonové projektu a koncoví zákazníci Kolibřík Energie se ocitli bez dodavatele elektřiny. Ukončení činnosti Kolibřík energie tak znamená do jisté míry i krach Skautské energie:

"Naprosto mimořádná situace na trhu způsobila pád vysoutěženého dodavatele. Projekt Skautské energie však stojí nad jednotlivými dodavateli. Je založen na principu spojení velkého množství spotřebitelů s cílem zajistit větší sílu a tlak na získání výhodnějších podmínek pro každého, kdo je zapojen. Toto se od počátku projektu po celých 8 let dařilo. Věříme, že tyto principy budou fungovat i v budoucnu, až se rozbouřený trh uklidní a najde novou vyváženou cenovou hladinu. I v této době chceme v řádu týdnů všem zákazníkům zajistit a nabídnout společné řešení. Jistě nebude cenově podobné tomu, které jsme měli dosud. Bude vycházet ze současných možností trhu. Ale umožní nám udržet se pohromadě a "proplout" společně do lepších časů, kdy opět bude možné získávat velmi výhodné ceny."

Co to pro zákazníky zapojené do projektu Skautská energie znamená? Kolibřík energie dodává elektřinu do 19. října 2021, poté přecházejí na dodavatele poslední instance, kterým je dominantní dodavatel na daném území. Zůstávat u tohoto dodavatele jistě není výhodné, neboť ceny, které nabízí jsou velmi vysoké. Dodavatel poslední instance je pojistkou pro to, aby se v případě náhlého krachu dodavatele elektřiny domácnosti a firmy neocitly najednou bez elektřiny. Nejde ale o řešení dlouhodobě výhodné. Dodavatel poslední instance totiž musí nakoupit elektřinu na velkoobchodním trhu pro tyto odběratele za aktuální ceny, neboť s nimi nepočítal. Z logiky věci to budou ceny, které odpovídají současným opravdu vysokým cenám.

Ukázky cen dodavatele poslední instance:

ČEZ (ČEZ Prodej, a.s.)

Nejobvyklejší sazba českých domácností (D02D) je cena za silovou složku : 7 300 Kč s DPH za MWh

Měsíční poplatek 323 Kč měsíčně

Detailní ceník zde

PRE - Pražská energetika (Pražská energetika, a. s.)

Nejobvyklejší sazba českých domácností (D02D) je cena za silovou složku : 6000 Kč s DPH za MWh

Měsíční poplatek pravděpodobně 108 Kč měsíčně (v ceníku zřejmě zapoměli uvést)

Detailní ceník zde

Co vám tedy navrhujeme? Nemeškat a okamžitě najít nového dodavatele elektřiny. Situace je velmi obtížná, mnozí dodavatelé elektřiny nové zákazníky vůbec nepřijímají. Pokud chcete získat dodavatele elektřiny skutečně rychle, využijte naši kalkulačku elektřiny.Vše o krachu dodavatelů elektřiny