Kdy mohu od dodavatele odejít bez sankcí?

Pokud se chystáte změnit dodavatele je zapotřebí zjistit, kdy vám končí smlouva se současným dodavatelem. V případě, že jste podepsali smlouvu na dobu neurčitou, můžete podat výpověď prakticky kdykoli. Jedinou podmínkou je dodržet zákonem danou výpovědní lhůtu – 3 měsíce. Výpovědní lhůta se počítá od prvního dne následujícího měsíce od podání výpovědi. Po tuto dobu budete ještě odebírat dodávky od původního dodavatele. Pokud ovšem máte s dodavatelem podepsanou smlouvu na dobu určitou, která končí ke konkrétnímu datu, je zapotřebí závazek u dodavatele dodržet. V opačném případě by vám mohl dodavatel naúčtovat sankci. Výpověď tedy zašlete až ve smlouvou dané výpovědní době. Výpovědní doby se u každého dodavatele energií liší. Někteří dodavatelé mají výpovědní okna mezi určitými měsíci před koncem úvazku a někteří mají stanovený počet měsíců, kdy nejpozději musí zákazník výpověď zaslat"



Podobné často kladené otázky

S tématem souvisí

Objevte více v Magazínu Kalkulátor.cz

Jak to bude s cenou elektřiny a plynu do roku 2030?

Jak to bude s cenou elektřiny a plynu do roku 2030?

Ceny elektřiny a plynu hlavně loni potrápily mnoho domácností. Letos je situace o něco lepší, přesto se pořád nabízí otázka, co bude dál. Hned na úvod musíme říct, že se skutečně jedná jen o předpoklady a odhady. Jisté není v této oblasti nikdy nic. Přesto nám některé ukazatele říkají, jak by se asi mohly ceny energií vyvíjet v dalších letech. Tak se na to pojďme podívat trochu podrobněji.

Bourali jste? Poradíme, co dělat

Bourali jste? Poradíme, co dělat

Jen za loňský rok zaznamenali policisté téměř 95 tisíc nehod. Vyplývá to z jejich statistik – a nutno podotknout, že sem spadají pouze nehody, které policie nějakým způsobem řešila. Menší incidenty, kdy si jejich účastníci vystačili jen s vyplněním záznamu o nehodě, tady ani zahrnuty nejsou. Z těchto čísel vyplývá, že nehody se zkrátka stávají a sem tam postihnou i ty nejopatrnější řidiče. Pojďme se tedy podívat na to, jak v takovém případě postupovat.

Nabourané auto na parkovišti: Jak postupovat, ať už jste majitel vozu, nebo viník nehody?

Nabourané auto na parkovišti: Jak postupovat, ať už jste majitel vozu, nebo viník nehody?

Přišli jste k zaparkovanému autu a zjistili, že ho „zdobí“ nový škrábanec či promáčklina? Nebo jste na parkovišti sami „ťukli“ do jiného auta? Není třeba propadat panice, takové věci se bohužel stávají poměrně často. Důležité je postavit se k tomu čelem a vzniklou situaci řešit. Jak postupovat? A co dělat, pokud někdo naboural vás, ale z místa nehody ujel?